Statenvragen Stichting Proud 2 Participate
Geacht college,
De PVV-fractie heeft kennisgenomen van het bericht[1] dat er op het voorplein van het provinciehuis een koffiekar is geweest, bemand door asielzoekers uit AZC Pettelaarpark, met als doel om een brug te slaan met de Bossche samenleving. Ook is duidelijk geworden dat de CdK een bezoek aan dit project heeft gebracht[2].
Hierover hebben wij de volgende vragen:
1. Waarom heeft het college toestemming verleend om het voorplein van het provinciehuis, een representatief en publiek toegankelijk gebouw, ter beschikking te stellen aan asielzoekers voor een koffiekar als pilot van Stichting Proud 2 Participate?
2. Kan het college aangeven of de CdK, door te participeren bij de koffiekar, publiekelijk steun heeft willen betuigen aan de pilot van Proud 2 Participate?
3. Kan het college aangeven of met het faciliteren van dit initiatief een specifiek doelgroepenbeleid voor asielzoekers wordt gevoerd? Zo ja, waarom en op basis van welk beleidskader?
4. Welke kosten zijn er voor de provincie verbonden aan het toestaan van deze pilot op het voorplein, inclusief mogelijke schoonmaak, beveiliging of promotie, en hoe worden deze bekostigd?
5. Heeft het college overwogen dat het faciliteren van dit soort activiteiten de perceptie kan wekken dat de provincie asielopvang actief promoot, of dat de provincie meewerkt aan het creëren van draagvlak bij de Brabantse bevolking, en is het college het met de PVV eens dat deze perceptie zeer onwenselijk zou zijn? Zo nee, waarom niet?
Namens de PVV Noord-Brabant,
Alexander van Hattem
[2] https://www.instagram.com/p/DOIYnzxiHGd/?utm_source=ig_web_copy_link&igsh=MzRlODBiNWFlZA==